تبلیغات
گروه سبحان - سوءاستفاده جریان نفوذی از خلأ مدیریتی وزارت‌خانه‌های در آستانه ادغام

گروه سبحان

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

جریان نفوذی در دولت از شرایط پیش آمده برای وزارت‌خانه‌های در آستانه ادغام سوء استفاده كرده و می‌كوشد مدیران شركت‌های زیر مجموعه برخی از این وزارت‌خانه‌ها را تهدید كند كه در صورت همراهی نكردن با این جریان به‌ویژه در انتخابات آینده مجلس، بركنار خواهند شد.

، وظیفه احضار مدیران شركت‌ها و اتمام حجت كردن با آن‌ها برعهده یكی از عناصر بدنام این جریان كه پیش از حضور در دولت نیز در دانشگاه آزاد همین نقش دلالی را برعهده داشت، گذاشته شده است.

وی با فراخواندن مدیران عامل شركت‌ها با بیان برخی از خواسته‌های غیرقانونی این جریان كه معادل دخالت بخشی از دولت در انتخابات مجلس بر خلاف نهی صریح رهبر معظم انقلاب است، تهدید می‌كند كه در صورتی كه این افراد قادر به تأمین خواسته‌های مذكور نیستند، اعلام كنند تا تغییرات مدیریتی سریع‌تر انجام شود.

یكی دیگر از افراد مؤثر در جریان نفوذی نیز كه عمدتاً‌ در حوزه صنعت فعالیت می‌كند، به رایزنی با مدیران صنعتی پرداخته و با تأكید بر اینكه اكثریت مجلس نهم باید در اختیار این جریان باشد، از آن‌ها می‌خواهد تمام ظرفیت خود را برای جذب رأی به‌ویژه در شهرهای كوچك از طریق ارائه تسهیلات به‌نام فرد مورد حمایت این جریان به‌كار بگیرند.

به‌دلیل تغییرات در رأس سه وزارت‌خانه مهم رفاه، صنایع و نفت كه شركت‌های زیرمجموعه زیادی نیز در زیر مجموعه این وزارت‌خانه‌ها قرار دارد، جریان نفوذی كه تا پیش از این در مهره‌چینی در هیئت مدیره این شركت‌ها به‌ویژه در حوزه وزارت رفاه و نفت توفیق چندانی نداشت، با سوء استفاده از اشراف نداشتن سرپرستان وزارت‌خانه‌ها، در حال نفوذ دادن مهره‌های وابسته به خود است.

به نظر می‌رسد با توجه به هشدار و تأكید رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس مبنی بر حفظ احترام انتخابات و خودداری از دخالت در آن، نمایندگان مجلس باید با تهیه طرحی مجازات‌های قابل توجهی را برای مسئولینی كه از این امر سرپیچی می‌كنند و روش‌هایی مانند سوء استفاده از بنگاه‌های اقتصادی را به‌كار می‌گیرند، در نظر بگیرد.

مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند: «در دوره‌هاى مختلف بحمدالله انتخاباتِ خوب، روشن و شفافى انجام گرفته، این دوره هم ان‌شاءالله همین جور خواهد بود. البته تا انتخابات وقت خیلى زیاد است، منتها من میخواهم سفارش كنم كه مسئولین كشور مراقب باشند احترام انتخابات را نگه دارند. هم مجلس، هم دولت، هم قوه‌ى قضائیه، احترام انتخابات را نگه دارند. اگر كسى به انحای مختلف دخالت كند، هیچ روا نیست، جایز نیست. باید مردم بر طبق روال قانونى ببینند، تشخیص بدهند، بشناسند و انتخابات انجام بگیردنوشته شده در یکشنبه 22 خرداد 1390 توسط گروه سبحان
مقام معظم رهبری

نویسندگان
نظر سنجی
ابر برجسب ها
آمار سایت
Blog Skin