تبلیغات
گروه سبحان - نقش‌مستقیم کلینتون، راس و بایدن در پروژه تداوم فتنه88

گروه سبحان

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

وزارت اطلاعات به "دولت در تبعید" تیر خلاص زد؛

در آستانه دومین سال وقوع فتنه 88، فتنه‌ای كه شاید بتوان آن را از حیث بدیع بودن متغیرهایش متفاوت ‌ترین فتنه در طول عمر نظام جمهوری اسلامی نامید، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی موفق به بازگرداندن یكی از چهره‌هایی شد كه چندی قبل ایالات متحده آمریكا به زعم خود با سرمایه‌گذاری بر روی این فرد "دولت در تبعید" را با هدف نابودی نظام جمهوری اسلامی از طریق اقدام‌های سخت افزارانه تشكیل داد

.

 در حالی که وزیر اطلاعات چندی قبل بر اشراف اطلاعاتی ایران فراسوی مرزهای جغرافیایی تأکید کرده بود، وزارت اطلاعات با انتشار مستند "الماسی برای فریب" فرآیند جذب یکی از افرادی را که در یک نهاد جمهوری اسلامی فعالیت داشته و بعد از مدتی از کشور خارج شده و در تایلند به تجارت الماس مشغول بود اما سرویس‌های سیا او را برای عملیات براندازانه جذب کردند، تشریح کرد.

دقت در جزئیات این گزارش در عین اینکه نشان دهنده سرمایه‌گذاری سنگین دولت ایالات متحده برای ایجاد آشوب در ایران است و در این زمینه حتی تا ارشدترین مقام‌های دولتی امریکا نیز درگیر پروژه براندازی هستند، روشن می‌سازد که سناریونویسان براندازی طرح‌های ناپخته و ابلهانه‌ای را دنبال می‌کنند و پس از ناامیدی از فراگیر شدن و ادامه یافتن فتنه 88، حاضر هستند در قبال ادعاهای یک فرد که می‌گوید هزاران نفر از افراد در داخل ایران با او همراهی می‌کنند، هدایت یک پروژه را برعهده او بگذارند.

در پی ناكام ماندن پروژه براندازی نرم نظام جمهوری اسلامی در دهمین انتخابات ریاست جمهوری، طراحان براندازی نرم به این فكر افتادند كه با توجه به جایگاه مذهب در كشوری مانند ایران باید به اقدامات به اصطلاح سخت نیز متوسل شوند، از این رو بنیاد آمریكایی دفاع از دموکراسی (FDD) در یكی از جلسات خود كه به مدت سه ساعت به طول انجامید، تشكیل "دولت در تبعید" را مطرح كرد. ماموریت اجرای پروژه" دولت در تبعید" از سوی این بنیاد به دنیس رایس، معاون امور خاورمیانه اوباما سپرده شد.

"دولت در تبعید" برای پیدا كردن وجود خارجی نیاز به چهره‌ای با سوابق اجتماعی- مذهبی داشت.

بر اساس گزارش ایسنا، خیلی زود سرویس اطلاعاتی آمریكا محمد رضا مدحی را كه دارای وجهه و سابقه طولانی خدمت در یكی از نهادهای جمهوری اسلامی بود و در بانكوك به تجارت الماس می‌پرداخت، شناسایی و بلافاصله سفیر خود در تایلند را نزد او فرستاد.

مدحی، اگرچه در گام نخست و در دیدارهایی كه با مقامات امریكایی در بانكوك داشت، گرفتار این توطئه نشد، اما در سفری كه به عربستان داشت، این دیدارها و اصرارها ادامه یافت و در نهایت وی در ریاض در حضور سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان با هیلاری كلینتون دیدار كرد. پس از این دیدار بود كه وی پذیرفت تا با همكاری آمریكا و با توجه به ادعایش مبنی بر همراهی هزاران نفر از نیروهای داخلی با وی، فتنه داخل كشور را هدایت كند.

بعد از این چراغ سبز مدحی كه "جنبش جمع یاران" را تشكیل داده بود و به گفته خود دبیر كلی آن را بر عهده داشت، با هواپیمای اختصاصی به واشنگتن برده شد و در آنجا پس از استقرار در ویلایی در حومه این شهر، بلافاصله در داخل این ویلا با جو بایدن معاون رییس جمهور آمریكا دیدار كرد.

در این دیدار، بایدن نسبت به حمایت بدون حد و مرز كشور متبوعش از مدحی، به وی اطمینان داد.

دنیس راس كه در آن مقطع ماموریت تشكیل دولت در تبعید را  در دست داشت، با موافقت مدحی نسبت به همكاری در این پروژه، با توجه به آن‌كه جهت تكمیل پروژه‌اش به یك چهره نظامی - امنیتی نیاز داشت، پروژه خود را تكمیل شده دید.

مدحی نیز در مراحل آغازین همكاری خود در این پروژه با فردی به نام امیر جهان‌شاهی كه به گفته خود وی 9 سال در اسراییل برای اجرای این پروژه دوره دیده بود و نوشتن و صحبت كردن به زبان فارسی را آنجا یاد گرفته بود و همچنین خوانساری، رییس دفتر مطالعاتی كه هزینه‌های آن ر ا ام. آی. سیكس می پرداخت، آشنا و در هتل آتلانتیس پاریس (محل كار جهان‌شاهی) اتحاد همكاری این سه نفر كلید خورد.

"گوادلوپ1" که در ژانویه 1979/ دی 1357 با حضور رؤسای دولت چهار قدرت مهم بلوک غرب در جزیره گوادلوپ برگزار شد، به عنوان اقدامی در جهت بازگشت شاه مخلوع ایران به قدرت شناخته می شود، اما این بار در "گوادلوپ2" سران اپوزیسیون جمهوری اسلامی كه حتی سران گروه‌های منحرف اخلاقی و اجتماعی نیز در میان آنها به چشم می‌خوردند، با هم متحد شدند و با اعلام موجودیت "دولت در تبعید" رسما نسبت به انجام اقدام براندازانه علیه جمهوری اسلامی متحد شدند، اتحادی كه پشتوانه مالی هفت میلیارد دلاری آمریكا را در پشت سر خود داشت.

هدف آمریكا، انگلیس و اسراییل كه بار دیگر در این پروژه علیه نظام جمهوری اسلامی با هم متحد شده بودند، این بود كه كاری كنند كه آتش فتنه‌ای كه در خرداد 88 روشن شد، هیچ‌گاه خاموش نشود. در این مسیر، آنها ترور چهره‌های مختلف داخلی حتی چهره‌های منتسب به جریان فتنه را در دستور داشتند.

اما پیش از آخرین مرحله اجرای فرامینی كه به سران "دولت در تبعید" از جمله مدحی ابلاغ شده بود و قرار بود وی در سفر به تل‌آویو در سرزمین‌های اشغالی و حضور در پادگان "سكلن" دست به اجرای آن بزند، فرد مذكور به ایران بازگردانده شد تا "دولت در تبعید" مد نظر دولتمردان آمریكایی در نطفه خفه شود.نوشته شده در جمعه 20 خرداد 1390 توسط گروه سبحان
مقام معظم رهبری

نویسندگان
نظر سنجی
ابر برجسب ها
آمار سایت
Blog Skin