گروه سبحان

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

 

روایت انحطاط در آستانه سالگرد انتخابات با شكوه دهم و فتنه 88/

از "نكبت خواندن حمایت امریكا" تا "تحت حمایت منافقین و اسرائیل قرار گرفتن و دفاع از فتنه‌گران ضد دین"

آرش پاک اندیش: مرور برخی مواضع قبلی مهدی كروبی در مقایسه با رفتار وی پس از انتخابات ریاست جمهوری 88 روایت یك انحطاط است كه بازخوانی آن با توجه به در پیش بودن سالروز این انتخابات با شكوه و فتنه پس از آن می‌تواند مفید باشد و نشان دهد كه فردی كه فرمان ولایت فقیه را برای همه مطاع و مشروعیت نظام را از آن می‌دانست، چگونه به مهره غرب برای براندازی نظام تبدیل شد.

مواضع دیروز

"مشروعیت همه ما از رهبری است"

فرمان ولایت فقیه برای مجلس مطاع است و نمایندگان مطیع این فرمان می باشند.

ولایت و رهبری اساس و مهمترین است و اصلاً نظام ما وابسته به اوست و مشروعیت همه ما از اوست. (كروبی در جلسه علنی مجلس - روزنامه کیهان 19/10/68)

راه امام به رهبری فرزند امام حضرت آیت الله خامنه ای ادامه خواهد یافت و مجلس و دولت راه امام را ادامه می دهند. (سخنرانی كروبی در مجلس – کیهان 14/1/69)

"برای ترور و تخریب آزادی نیست"

می گویند آزادی نیست،‌آزادی مطبوعات،‌آزادی احزاب نیست. كدام آزادی نیست؟ انتظار دارید دوباره 30 خرداد منافقین بیایند و راه بیفتند و دوباره بچه مسلمان ها را بكشند؟ این آزادی را می خواهید؟ كه می گوئید آزادی نیست یا از آن آزادی كه انتقاد سالم كنند یا آن آزادی كه حرفشان را بزنند یا آن آزادی كه درگیر با مسئولین بشوند؟ یا این آزادی كه حتی مجلس وزیر را استیضاح كند همه اینها آزادی اند،‌كدام نماینده اگر حرفی دارد نمی رود بگوید؟ بله آزادی نیست كه گروهكهای محارب بیایند توی خیابان و ریشه انقلاب را بزنند آن موقع اجازه دادند و حالا دیگر چنین اجازه ای نمی دهند. می گوید اعدام های آبخوردنی، از نظر تو آبخوردنی است، ناچاریم بگوئیم شما می گفتید هویدا اعدام نشود، شما می خواستید كه به ناصر مقدم رئیس ساواك شغل و پست بدهید، آن طور كه آقای خلخالی می گوید اگر دست شما بود كه باید هیچكس اعدام نشود، هم بیایند سركار و بعد هم هركاری می خواهند بكنند، ‌وقتی بچه های مردم را می كشند،‌ خانه ها را آتش می زنند،‌ حزب اللهی ها را می كشند و می روند در خانه ها مردم را ترور می كنند زنها را ترور می كنند، ‌پاسدارها را می برند شكنجه می دهند،‌ آن وقت انتظار دارید اینها بمانند و اعدام نشوند! (بخشی از سخنرانی كروبی قبل از خطبه های نماز جمعه تهران درباره خیانت های نهضت آزادی – 17/7/61)

"منافقین در همه حال نق می زنند"

شهادت 72 تن خط لیبرالیسم و نفاق را از این مملكت برچید.... منافقین در زمان رسول خدا نیز همواره نق می زدند. (كروبی در چهارمین شب مراسم بزرگداشت شهدای 7 تیر – کیهان 5/4/63)

"برای ما نکبت روزی است که آمریكا از ما تعریف كند"

برای ما ذلت و خواری و نكبت و بدبختی است، روزی كه آمریكا و كنگره آن از ما تعریف كند و بگوید حقوق بشر آنجا رعایت می شود آن روز برای ما مصیبت است و باید اشك بریزیم و گریه كنیم. (سخنان كروبی در مجلس پیرامون حمایت 162 نفر از نمایندگان كنگره آمریكا از سازمان منافقین – کیهان 27/4/69)

حضور بسیج باید در مساجد، دانشگاهها و حوزه ها تداوم یابد. (كروبی در جلسه علنی مجلس – کیهان 4/9/69)

مطبوعات اگر حدود و حرمت ها را رعایت كنند تعطیل نمی شوند. (كروبی در گردهمایی نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از كشور– کیهان 24/9/79)

"مقام معظم رهبری، ‌فرزند صالح و جانشین حضرت امام"

امروز نبردی بین حق و باطل و بین نور و ظلمت در سراسر جهان مطرح است و آن نبرد اسلام با كفر و شیطان است. سردمدار و پیشتاز و پرچمدار حركت مقدس جمهوری اسلامی به رهبری حضرت امام (ره) بود كه در حال حاضر مقام معظم رهبری، ‌فرزند صالح و جانشین حضرت امام این مسئولیت را بر عهده گرفته و پرچم روی دوش ایشان می باشد كه بارها فرموده اند اصول و چارچوب انقلاب همان حركتی است كه امام فرموده اند. (سخنرانی كروبی ( رئیس مجلس سوم) در جمع اعضاء ستاد برگزاری دومین سالگرد امام (ره) –ایرنا 6/3/70)

"بیشترین ضربه را از دولت اصلاحات خوردیم"

كروبی در مراسم انجمن اسلامی دانشگاه شهید بهشتی: بیشترین ضربه را از دولت اصلاحات خوردیم. (سایت شبكه ‌خبر دانشجو - 17/09/1387)

مواضع و حامیان امروز

"انتخابات را باطل اعلام كنید"

مهدی كروبی در نامه ای به شورای نگهبان ضمن تاکید بر ابطال نتایج انتخابات دهم ریاست جمهوری گفت: آنان كه این روزها در خیابانهای تهران تجمع می‌كنند اتفاقا عصاره ملتند. (سایت حزب اعتماد ملی - 29/03/1388)

بار مسئولیت انتخابات را بر دوش رهبر بگذارید. (نامه کروبی به شورای نگهبان- سایت رادیو‌ فردا - 07/04/1388)

"لجن پراکنی علیه نظام"

من شنیده‌ام افراد را در زندان كهریزك لخت می‌كردند و چهار دست و پا می‌نشاندند و سوار بر آن‌ها می‌شدند و به آن‌ها می‌گفتند كه صدای حیوانات از خود دربیاورند. (مهدی کروبی- سایت حزب اعتماد ملی - 23/05/1388)

"اهانت به نظام و روسفیدی شاه"

برای من فرصت خوبی خواهد بود تا در دادگاه جنایت هایی كه روی شاه را هم سفید كرد بازگو كنم. (مهدی کروبی- سایت موج سبز آزادی - 28/06/1388)

"دفاع از آشوبگران حوادث عاشورای 88"

در روز عاشورا تعداد زیادی از مردم [بخوانید اغتشاشگران] را به خاك و خون می كشند و شیعه حسین [بخوانید عناصر بهایی و سلطنت طلب] را در خیابان های پایتختی كه ام القرای اسلام مینامندش، به گلوله می بندند. (پیام کروبی به موسوی- سایت حزب اعتماد ملی - 08/10/1388) 

"خوشحالی منافقین از اتهامات کروبی علیه نظام"

مجری شبکه تلویزیونی منافقین از قول مهدی كروبى گفت: حكومت شاه حرمت عاشورا را نگه‌داشت، اما حكومت فعلى جماعتى وحشى را به‌جان مردم انداخت. (شبكه تلویزیونی سیمای آزادی– نفاق- 08/10/1388)

"تشویق مردم به اغتشاش علیه نظام"

در حالی‌كه جریان تمامیت‌خواه می‌خواهد راهپیمایی ۲۲ بهمن را به رفراندومی برای تایید سیاست‌های خشونت‌آمیز و ضدمردمی خود تبدیل كند، پیشنهاد می‌كنم كه رفراندومی برای برون‌رفت از بحران برگزار شود تا به حاكمیت شورای نگهبان پایان دهد. (مهدی کروبی- نیویورك تایمز - 03/12/1388)

"اعتراف به ضدیت با انقلاب اسلامی"

اگر نظام این است ما مخالف آنیم! (پیام نوروزی كروبی- سایت حزب اعتماد ملی- 29/12/1388)

"ابراز تاسف از اعدام دو تروریست"

مهدی کروبی و میرحسین موسوی در دیداری که صبح روز بعد از اعدام "محمدرضا زمانی" و "آرش رحمانی‌پور" داشتند، نسبت به اعدام این دو محارب ابراز تأسف کردند. آنها در این دیدار با اشاره به اعدام این دو نفر ادعا كردند، «به نظر می رسد کسانی که اقدام به اعدام آنها شد ماهها قبل از جریان برگزاری انتخابات دستگیر شده و پرونده آنها نیز ارتباطی با حوادث انتخابات اخیر نداشته است و به گفته وکلایشان آنها تنها توانسته اند دیداری کوتاه با موکلان خود داشته اند و مراحل دادرسی برای آنها انجام نشده است. به نظر می رسد که چنین اقدامی برای ایجاد خوف در مردم جهت عدم حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن است

این اظهار تأسف در حالی است كه دو اعدام‌ شده اغتشاشات به اتهام فعالیت در " گروهك تروریستی انجمن پادشاهی" و اقدام به اخلال در امنیت ملی از طریق اقدام به بمب‌گذاری و ترور مسئولان نظام محاكمه و به اعدام محكوم شدند.

"تمجید سرکرده گروهک تروریستی منافقین از کروبی"

مسعود رجوی سرکرده گروهک نفاق با انتشار نامه ای ضمن همدردی با كروبی می نویسد: «به‌راستى كروبى هم دیگر به تنگ آمده و اكنون پس از 21 سال به همان‌جا مىرسد كه منتظرى رسید. آقاى كروبى به‌درستى و با همان توصیف منتظرى پس از قتلعام زندانیان در سال 1367 مى‌نویسد: «اتفاقى در زندانها رخ داده است كه چنانچه حتى اگر یك مورد نیز صدق داشته باشد، فاجعه‌ است».

وی اضافه می کند: «ای کاش كه آقایان منتظرى و كروبى و دیگرانى كه از این پس به آنان مى‌پیوندند، از 30 سال پیش نسبت به همین شقاوت‌ها و شناعت‌ها بیدار و هشیار شده بودند. اما باز هم دیر نیست و بنى‌بشر براى جبران مافات تا لحظه وفات فرصت و امكان بازگشت دارد

رجوی همچنین با ابراز نگرانی برای كروبی تصریح می کند: «تا همین¬جا هم که کروبى قدم برداشته، بهاى سنگینى دارد. تا همین‌جا هم شایسته و ارزشمند است و خدا از معاصى کبیره او در خدمت به خمینى مى‌کاهد. آن‌چه من مى‌خواهم با آرزوى در امان ماندن کروبى از گزند رژیم آخوندی بگویم، تنها یک نکته است: چه خوب که بخشى از حقیقت تکان‌دهنده را بیان مى‌کنید و به همین میزان نزد خلق و خالق مأجورید.» (پیام مسعود رجوی به مهدی کروبی، سایت رجانیوز به نقل از سایت اینترنتی گروهک نفاق - 28 مردادماه 88)

"حمایت رژیم صهیونیستی از سران فتنه"

همچنین، موشه یلعون سخنگوی وزیر امور راهبردی رژیم صهیونیستی ادعا کرد: «میرحسین موسوی و مهدی کروبی روح جدیدی به آزادی بخشیده که این به انقلابی در جمهوری اسلامی منجر خواهد شد.» وی که پیشتر رییس سازمان اطلاعات ارتش اسراییل بود، تأکید کرد: «اتفاقی که در ایران در حال روی دادن است، نشانه های دلگرم کننده ای برای غرب دارد

"حمایت نوری زاده از کروبی"

علیرضا نوری زاده جاسوس سرویس های اطلاعاتی امریكا واسرائیل در یک برنامه تلویزیونی که از شبکه صدای آمریکا پخش می‌شد با طرح سوالی از بینندگان گفت: «آیا ما بیشتر به نظام ضربه زدیم یا شخصی مثل مهدی کروبی؟ وقتی شخصی مثل مهدی کروبی آنچنان به ضد انقلاب خدمت می‌کند نباید اجازه تخریب وی را بدهیم و باید حمایت نماییم. ما باید کروبی را بیشتر تشویق نماییم تا در مقابل ولایت فقیه نیز بایستد و آن را زیر سئوال ببرد. (سایت مشرق- 11/5/1389)

این اپوزسیون مقیم لندن همچنین در برنامه روزانه خود در یکی از شبکه های سلطنت طلب، خطاب به مهدی کروبی گفت: «آقای کروبی حالا که تو به این درجه از اعتبار رسیده ای[!] آیا ارزش دارد که هنوز هم بگویی جمهوری اسلامی؛ بگویی امام خمینی؟

کارشناس قدیمی صدای آمریکا، افزود: «شما و آقای موسوی در برابر ملت و تاریخ ایران، نقش مهمی دارید و تاریخ جایگاه بسیار والایی به شما داده است[!]».

این جاسوس سازمان سیا، از موسوی و کروبی خواست تا مستقیما خواهان براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران شوند و ادامه داد: «آقای کروبی، یک حرکت دیگر! یک تکان دیگر! یک صدای دیگر! بخوان بخوان که صدایت صدای زندگی است و من تردید ندارم که تو می توانی!». (سایت خبری صراط– 11/12/89)

تمجید یک جاسوس از کروبی

مجید محمدی یکی از مهره های سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی - موساد در مقاله ای ضمن مقایسه موسوی و كروبی می نویسد: «كروبی برخلاف موسوی، خود را در مقام یك رهبر اپوزیسیون می بیند به همین لحاظ مرتباً دیدگاه هایش را علاوه بر سایت خود سحام نیوز، در مصاحبه با رسانه های خارجی در میان می گذارد و متهم كردن كروبی به عامل خارجی بودن نیز هیچ تاثیری در رفتار سیاسی وی نداشته است»

وی تصریح کرد: «او [مهدی کروبی] نیازی نمی بیند تا شعارهای مردم مثل نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران را به هم غزه، هم لبنان، جانم فدای ایران تغییر دهد تا به حاكمیت بقبولاند او ضداسرائیلی است. او نیازی نمی بیند در مصاحبه با شبكه های تلویزیونی فارسی زبان خارج از كشور به مجری مؤدب و متین برنامه توهین كند، حضورش را در رسانه های خارجی با مواضع ضدامپریالیستی توجیه كند یا به اسرائیل بد و بیراه بگوید تا از سوی حاكمیت به عنوان عامل اسرائیل یا آمریكا متهم نشود» (روزنامه کیهان، 22 تیرماه 1389)

اینکه چه شد دبیرکل سابق مجمع روحانیون مبارز در سراشیبی سقوط قرار گرفت و وی را در مسیر جدایی از نظام اسلامی قرار داد، یقینا ریشه در هوای نفس و بدعت نظری وی در مفاهیم دارد.

امیر مومنان علی(ع) در خطبه 50 نهج‌البلاغه در خصوص اینكه فتنه چگونه شروع می‌شود می‌فرمایند كه شروع فتنه از دو جاست: یك بعد نفسانی دارد یعنی خودخواهی؛ افرادی پیدا می‌شوند كه خود محورند، دیكتاتورند، منفعت طلبند و فقط دنبال قدرت و پیروزی خودشان هستند. دوم اینكه شروع فتنه از بدعت نظری در مفاهیم است؛ یعنی تغییر دادن اصول یا تحریف آن.

سپس گروهی از گروه دیگری كمك می‌خواهند؛ یعنی یك عده انحرافات فكری را تئوریزه می‌كنند و عده‌ای هم برای نفسانیت آنها ‌هیزم می‌ریزند و آنها هم با نفسانیت خود روی مفاهیم تئوریك آنها نفت می‌ریزند. (مشروح گفتاری از حسن رحیم پور ازغدی؛ علی (ع) از فتنه می گویدفارس 10/8/1388)

امروز مردم هوشیار ایران اسلامی به فراست، تفاوت میان اعتقاد راستین به اندیشه های حضرت روح الله و وانمود کردن بدان را می دانند و پرسش های فراوانی از شیخ مهدی کروبی پیرامون نفاق و تظاهرش به همسویی با خط امام (ره) را مطالبه می کنند.

فراز و فرودی که در کارنامه سیاسی سران فتنه به وضوح قابل مشاهده است در حقیقت فرجام کار همه ولایت گریزانی است که در بزنگاه های تاریخی انقلاب اسلامی چهره از نقاب برداشته و آشکارا در جبهه استکبار قرار می گیرند.

مقام معظم رهبری

نویسندگان
نظر سنجی
ابر برجسب ها
آمار سایت
Blog Skin
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic