تبلیغات
گروه سبحان - هرجا به نفع امریکا و صهیونیسم شعار داده شود انحرافی است

گروه سبحان

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان و قشرهای مختلف مردم:

تبیین‌ماهیت متفاوت حوادث‌سوریه و مظلومیت‌مردم بحرین/ هرجا به نفع امریکا و صهیونیسم شعار داده شود انحرافی است

http://www.rajanews.com/%5CFiles_Upload/30120.jpgحضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار مسئولان نظام و قشرهای مختلف مردم، با تبریک عید شریف مبعث به ملت ایران و امت اسلامی، بعثت پیامبر اکرم (ص) را بزرگترین نعمت الهی و برترین و پربرکت ترین روزهای سال خواندند و تأکید کردند: بیداری اسلامی ملتهای منطقه، حرکتی در مسیر نبوی است و ملتهای مسلمان و ملت بزرگ ایران، با هوشیاری اجازه نخواهند داد امریکایی ها و صهیونیستها، با ایجاد اختلاف و حیله های دیگر، این حرکت عظیم را منحرف و یا بر آن موج سواری کنند.

به گزارش رجانیوز، ‌متن كامل این بیانات در ادامه آمده است:

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

تبریك عرض می‌كنم این عید بزرگ و این روز شریف را به حضار محترم این مجلس، مسئولان محترم كشور، سفیران محترم كشورهاى اسلامى و به عموم ملت عزیز ایران و به امت بزرگ اسلامى و به همه‌ى جامعه‌ى بشریت.

اگر عظمت و اهمیت ایام به این باشد كه خداى متعال لطفى را در روزى بر بشریت نازل كرده باشد، یقیناً روز مبعث عظیم‌ترین و مهمترین همه‌ى روزهاى سال است؛ چون نعمت بعثت و برانگیختن پیامبر اعظم براى بشریت از همه‌ى نعمتهاى الهى در طول تاریخ بزرگتر است. بنابراین می‌توان به‌جرأت این را گفت كه روز مبعث، برترین و بزرگ‌ترین و پربركت‌ترین روزهاى همه‌ى ایام سال است. خاطره‌ى آن روز را باید گرامى بداریم و عظمت آن حادثه را در نظرمان مجسم كنیم.

امیرالمؤمنین (علیه الصّلاة و السّلام) فرمود: «ارسله على حین فترة من الرّسل و طول هجعة من الأمم»؛ بعثت در هنگامى اتفاق افتاد كه دوران طولانى‌اى بود بشریت از حضور انبیاى الهى محروم بود. از ظهور حضرت عیسى حدود ششصد سال می‌گذشت. صدها سال بود كه بشر در میان خود سفیر الهى ندیده بود. نتیجه چه بود؟ «و الدّنیا كاسفة النّور ظاهرة الغرور»؛(1) دنیا تاریك بود، ظلمانى بود، معنویت رخت بربسته بود، بشر در جهالت و گمراهى و غرور به سر میبرد. در یك چنین شرائطى، خداى متعال پیغمبر را فرستاد.

نبى مكرم، آن عنصر شایسته‌اى بود كه براى یك چنین حركت عظیمى، براى طول تاریخ بشریت، خداوند او را آماده كرده بود. لذا توانست در طول 23 سال یك جریانى را به راه بیندازد كه این جریان با همه‌ى موانع، با همه‌ى مشكلات، تا امروز تاریخ را جلو رانده و پیش برده است. 23 سال، زمان كوتاهى است. 13 سال از این مدت هم با مبارزاتِ غریبانه گذشت. در مكه اول با پنج نفر و 10 نفر و 50 نفر شروع شد و جمعیت معدودى در زیر فشارهاى طاقت‌فرساى دشمنان متعصب، كور و جاهل توانستند مقاومت كنند. ستون‌هاى مستحكمى ساخته شد، براى اینكه جامعه‌ى اسلامى و تمدن اسلامى بر روى این ستون‌ها قرار بگیرد.

بعد هم خداوند متعال شرایطى را پیش آورد كه پیغمبر توانست به مدینه هجرت كند و این نظام و این جامعه را به وجود بیاورد و این تمدن را پى‌ریزى كند. همه‌ى مدتى هم كه پیغمبر اكرم این نظام نوپا را پرداخت، ساخت، آماده كرد و پیش راند، 10 سال شده است؛ یعنى یك مدت كوتاه. یك چنین حوادثى معمولاً در طوفان امواج حوادث دنیا گم می‌شود، از بین می‌رود، فراموش می‌شود. 10 سال خیلى مدت كوتاهى است؛ اما در همین مدت پیغمبر اكرم توانست این نهال را غرس كند، آبیارى كند، وسیله‌ى رشد و نمو آن را فراهم كند؛ یك حركتى را ایجاد كند كه این حركت یك تمدنى را آفرید و این تمدن بر اوج قله‌ى تمدن بشرى در دوران مناسب خود قرار گرفت. یعنى در قرن سوم و چهارم هجرى، در همه‌ى دنیاى آن روز، با سابقه‌ى تمدنها، با حكومت‌هاى مقتدر، با میراث‌هاى گوناگون تاریخى، هیچ تمدنى به عظمت و رونق تمدن اسلامى مشاهده نشده است؛ این هنر اسلام است.

و این در حالى است كه از بعد از دوران نبى مكرم اسلام، از بعد از همان دوران ده‌ساله، حوادث گوناگون و تلخى هم براى امت اسلامى به وجود آمد؛ موانع به وجود آمد، اختلافات به وجود آمد، درگیرى‌هاى داخلى پیدا شد. با همه‌ى اینها، انحرافاتى كه در طول زمان به وجود آمد، ناخالصى‌هایى كه در جریان اسلام پیدا شد و رشد كرد، پیام پیغمبر اكرم و پیام بعثت در طول سه چهار قرن توانست آن عظمت را به وجود بیاورد كه همه‌ى دنیا و همه‌ى تمدنهاى امروز مدیون آن تمدن قرن سوم و چهارم هجرى مسلمانان است. این یك تجربه است.

بشریت اگر بیندیشد و انصاف را رعایت كند، تصدیق خواهد كرد كه نجات بشر و حركت بشر به سوى كمال، به بركت اسلام ممكن خواهد شد و لاغیر. ما مسلمان‌ها قدرناشناسى كردیم؛ ما نمك خوردیم و نمكدان را شكستیم؛ ما قدر اسلام را ندانستیم؛ ما پایه‌هایى را كه پیغمبر اكرم براى بناى جوامع برجسته و متكامل انسانى بناگذارى كرده بود، در میان خود نگه نداشتیم؛ ما ناشكرى و ناسپاسى كردیم و چوبش را هم خوردیم. اسلام این توانایى را داشت و دارد كه بشریت را به سعادت برساند، به كمال برساند و از لحاظ مادى و معنوى او را رشد دهد. این پایه‌هایى كه پیغمبر گذاشتند - پایه‌ى ایمان، پایه‌ى عقلانیت، پایه‌ى مجاهدت، پایه‌ى عزت - پایه‌هاى اصلى جامعه‌ى اسلامى است.

ایمان‌مان را در دل‌هاى خود و در عمل خود تقویت كنیم؛ از خرد انسانى، كه هدیه‌ى بزرگ الهى به بشر است، استفاده كنیم؛ جهاد فى‌سبیل‌الله را  چه در میدان‌هاى نبرد نظامى، آن وقتى كه لازم باشد؛ چه در میدان‌هاى دیگر، میدان سیاست، میدان اقتصاد و دیگر میدان‌ها - دنبال كنیم و حس عزت و كرامت انسانى و اسلامى را براى خودمان مغتنم بشماریم.

اینها وقتى در یك جامعه‌اى زنده بشود، این جامعه همان حركت اسلامى را، همان خط نبى معظم اسلام را یقیناً دنبال خواهد كرد. به بركت پیام اسلام، به بركت نداى امام بزرگوار، ما ملت ایران توانستیم بخشى از آن را در زندگى خودمان تحقق ببخشیم؛ آثار و ثمراتش را داریم مشاهده می‌كنیم.

امروز دنیاى اسلام متوجه شده است. این حركاتى كه امروز در برخى كشورهاى شمال آفریقا و منطقه‌ى خاورمیانه مشاهده می‌شود، همان استفاده و استضائه‌ى از نور اسلام و استفاده‌ى از جهت‌گیرى دست مبارك پیغمبر اكرم است. لذاست كه آینده‌ى این منطقه، آینده‌ى این كشورها، به توفیق الهى، به حول و قوه‌ى الهى، آینده‌ى روشنى است.

غربى‌ها بیخود لجاجت میكنند، بیخود بر مواضع غلط خودشان پافشارى می‌كنند. آنچه امروز در مصر و در تونس و در برخى كشورهاى دیگر به جریان افتاده است و مشاهده می‌شود، معنایش این است كه تاریخ این منطقه ورق خورده است و فصل جدیدى شروع شده است. آن موازنه‌ى غلطِ ظالمانه‌اى كه از صد سال پیش، صد و پنجاه سال پیش، مستكبران غربى، مستعمران غربى در این منطقه به وجود آورده بودند و می‌خواستند این را حاكم بر سرنوشت این منطقه‌ى عظیم و حساس بكنند، به هم خورده است؛ فصل جدیدى شروع شده است.

البته امروز قدرت‌هاى مستكبر غربى جان‌سختى به خرج می‌دهند؛ نمی‌خواهند در مقابل این واقعیت بزرگ و غیرقابل انكار تسلیم شوند كه ملت‌هاى منطقه بیدار شدند، ملت‌هاى منطقه به اسلام برگشته‌اند؛ لیكن حقیقت همین است. نفس اسلامى در كشورهاى مسلمان دمیده شده است. وابستگان و حكام دست‌نشانده‌ى آمریكا و غرب با این ملت‌ها كارى كردند كه این ملت‌ها احساس كردند كه جز قیام، جز حركت عظیم عمومى، جز انقلاب، راهى در مقابل آنها نیست؛ لذا قدم در این راه گذاشتند و دارند پیش می‌روند. این حركت‌ها یقیناً به نتیجه خواهد رسید.

البته غربى‌ها خیلى تلاش می‌كنند. امروز همه‌ى دستگاه‌هاى تبلیغاتى و سیاسى و اقتصادى آمریكا و بعضى از مزدوران‌شان در این منطقه به كار افتاده است تا این انقلاب‌هاى مردمى را، این قیام‌هاى بزرگ را از مسیر اصلى منحرف كنند؛ جنبه‌ى اسلامى آن را مخفى كنند، مكتوم كنند، انكار كنند؛ كسانى را پیدا كنند كه با فریب مردم بر سر كار بیایند و همه‌ى معادله‌ها را باز دوباره به نفع غرب برگردانند. این تلاش‌ها را دارند می‌كنند، لیكن فایده‌اى ندارد؛ ملت‌ها بیدار شده‌اند. وقتى ملتى بیدار شد، وقتى ملتى وارد عرصه شد، جان خود را كف دست گرفت و آمد، دیگر نمی‌شود او را برگرداند، نمی‌شود او را فریب داد. ما امیدواریم این مسیر دشوار ملت‌هاى مسلمانِ قیام كرده و آنهایى كه این زمینه در آنها هست، ان‌شاءالله ادامه پیدا كند و این مسیر هرچه كوتاه‌تر شود. نتیجه قطعى است؛ راه ممكن است طولانى باشد، ممكن است كوتاه باشد.

امروز آمریكایى‌ها به كمك صهیونیست‌ها، به كمك برخى از هم‌پیمانان و مزدوران خودشان در منطقه تلاش می‌كنند این انقلاب‌ها را منحرف كنند، بر اینها مسلط شوند، بر روى امواج اینها سوار شوند؛ لیكن فایده‌اى ندارد. البته براى ملت‌ها دردسر درست میكنند - این دردسرها طبیعى است - اختلاف ایجاد می‌كنند؛ ما همه‌ى این چیزها را تجربه كرده‌ایم. در انقلاب ما هم اختلاف ایجاد كردند، نفوذ پیدا كردند، اقوام را به جان هم انداختند، درگیرى‌هاى داخلى درست كردند، یك دشمن خارجى را تحریك كردند كه به ما حمله‌ى نظامى كند، لشكركشى كند؛ اینها همه اتفاق افتاد، اما ملت ایستاد، راه را با قدرت ادامه داد، بر همه‌ى اینها فائق آمد، بعد از این هم فائق خواهد آمد. بنابراین، این مشكلات هست.

امروز مشاهده می‌كنید در مصر، در جاهاى دیگر، اختلافات داخلى ایجاد می‌كنند، درگیرى ایجاد می‌كنند، یقیناً سلسله‌ى ترورها و فتنه‌انگیزى‌ها را به راه خواهند انداخت. علاج عبارت است از همین بیدارى مردم، بیدارى نخبگان؛ نخبگان علمى، نخبگان سیاسى، مسئولان دلسوز و علاقه‌مند به سرنوشت كشور. اینها باید بیدار باشند، مراقبت كنند و ان‌شاءالله كار به بهترین وجهى ادامه پیدا خواهد كرد. این همان ادامه‌ى بعثت پیغمبر و حركت نبوى است كه امروز به این شكل دارد خود را نشان می‌دهد.

ملتهاى مظلوم دنبال كرامت خودشان هستند؛ همان عزت و كرامتى كه یكى از پایه‌هاى دعوت پیغمبر بود. در طول سال‌هاى متمادى، دشمنان و مستكبران و اشغالگران و مداخله‌گران، ملت‌هاى ما را استثمار كردند؛ در عین حال آنها را تحقیر كردند، ذلیل كردند. ملت‌ها وقتى كه از اسلام بهره‌مند باشند، عزت‌طلبند، كرامت‌طلبند. این همان حركت اسلامى است. حركت اسلامى معنایش این است.

ما ملت‌هاى مسلمان باید هشیار باشیم. نخبگان كشورهاى اسلامى باید بیدار باشند؛ خودشان را سرگرم بگومگوهاى بى‌مورد و كم‌اهمیت نكنند؛ اختلافات مذهبى، اختلافات قومى، اختلافات سلیقه‌اى و بحث‌هاى حاشیه‌اى را وارد نكنند. آنچه كه در این منطقه دارد اتفاق مى‌افتد، عظمتش بیش از این حرف‌هاست.

ما ملت ایران هم خوشحال و خوشوقتیم از این كه مى‌بینیم ملت‌هاى مسلمان دارند حركت می‌كنند و آزادى و كرامت خودشان را به دست مى‌آورند. از آغاز پیدایش و پیروزى این انقلاب در ایران، مواضع انقلاب نسبت به مسائل منطقه، حركت‌هاى منطقه، قیام‌هاى منطقه، روشن بوده است. هر جایى كه حركت بر ضد استكبار است، بر ضد صهیونیسم است، بر ضد دولت غاصب صهیونیستى در كشور عزیز فلسطین است، این حركت، حركت مقبول و مورد حمایت و تأیید ماست. هر جا حركت علیه آمریكاست، علیه این دیكتاتورىِ بین‌المللى است - كه امروز آمریكا یك دیكتاتورى بین‌المللى به وجود آورده است - هر جا حركت علیه دیكتاتورى‌هاى داخلى است، براى احقاق حق ملت‌هاست، ما با آنها موافقیم.

باید همه هوشیار باشند؛ هم ما هوشیار باشیم، هم ملت‌ها هوشیار باشند؛ بدانند دسائس و حیله‌هاى دشمنان متنوع است، پیچیده است. بصیرت را معیار كار خودمان قرار بدهیم. ملت‌ها توجه داشته باشند؛ آمریكایى‌ها و صهیونیست‌ها و مزدوران‌شان و همراهان‌شان سعى می‌كنند انقلاب‌ها را منحرف كنند؛ كشورهایى را كه در آنها بیدارى به وجود آمده است، مورد توجه قرار می‌دهند؛ هرچه می‌توانند، تلاش می‌كنند حركت این ملت‌ها را منحرف كنند.

ملت مظلوم بحرین هم مثل ملت مصر است، مثل ملت تونس است، مثل ملت یمن است؛ آنجا هم قضیه همین است؛ تفكیك بین اینها معنا ندارد. ما مى‌بینیم متأسفانه كسانى به جاى اینكه به حرف دل ملت‌ها توجه كنند، راهى را می‌روند، حركتى را می‌كنند كه دشمنان این ملت‌ها این حركت را دارند دنبال می‌كنند.

امروز آمریكا براى شبیه‌سازى كارى كه در مصر و در تونس و در یمن و در لیبى و امثال اینها انجام گرفته است، متوجه شده است كه سوریه را - كه در خط مقاومت است - دچار مشكل كند. ماهیت قضیه در سوریه با ماهیت قضیه در این كشورها متفاوت است. در این كشورها حركت ضد آمریكا و ضد صهیونیسم بود، اما در سوریه دست آمریكا آشكار و مشهود است؛ صهیونیست‌ها دنبال قضیه هستند. ما نباید اشتباه كنیم. ما نباید معیار را فراموش كنیم. آنجایى كه حركت ضد آمریكا و ضد صهیونیسم است، آن حركت، حركت اصیل و مردمى است؛ آنجایى كه شعارها به نفع آمریكا و صهیونیسم است، آنجا حركت انحرافى است. ما این منطق را، این بیان را، این روشنگرى را حفظ خواهیم كرد.

البته میدانیم دشمنان نظام جمهورى اسلامى خشمگین می‌شوند، عصبانى می‌شوند، بر توطئه‌هاى خودشان علیه ما مى‌افزایند. ما در مقابل این توطئه‌ها ایستادگى كردیم. ملت آبدیده شده است. ملت ایران در طول این 30 سال، در مقابل انواع توطئه‌ها ایستاده است؛ استقامت كرده است؛ آبدیده شده است. دل‌شان را خوش می‌كنند به بعضى از حوادث داخلى، خوشحالى می‌كنند.

خوشبختانه امروز دستگاه‌هاى گوناگون كشور، با امید، با شوق، مشغول كارهاى خودشان هستند. در همین مدت‌هاى اخیر، در همین سال اخیر، شما ببینید چقدر كار در كشور انجام گرفته است. ما از كشورى كه وارد كننده‌ى فرآورده‌هاى نفتى بود، تبدیل شدیم به كشورى كه این فرآورده‌ها را صادر می‌كنیم. در زمینه‌هاى مختلف، بحمدالله كشور مشغول است. همین مسئله‌ى كوچك كردن دولت - اقدامى كه دولت و مجلس مشتركاً انجام دادند - كار بسیار مهم و بزرگى است؛ اینها بایستى دنبال شود و ان‌شاءالله دنبال می‌شود.

ملت ایران با ایستادگى خود، با مقاومت خود، با اتحاد خود، با امید بى‌پایان خود به كمك الهى، و مسئولان كشور با وحدت كلمه، با همكارى‌هاى خود، ان‌شاءالله خواهند توانست یك بار دیگر امید دشمنان ملت ایران را تبدیل به نومیدى و یأس كنند.

از خداوند متعال می‌خواهیم كه به بركات فراوان خود بر این ملت بیفزاید؛ و به بركت این روز شریف و این عید مبارك، و به احترام وجود مقدس خاتم‌الانبیاء، ان‌شاءالله ملت ایران و ملت‌هاى مسلمان را مشمول تفضلات و نصرت خود قرار بدهد و قلب مقدس ولى‌عصر (ارواحنا فداه) را از همه‌ى ما راضى و خشنود كند.

والسّلام علیكم و رحمةالله و بركاته

مقام معظم رهبری

نویسندگان
نظر سنجی
ابر برجسب ها
آمار سایت
Blog Skin